جزییات خبر

جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق فرآورده های نفتی جنوب استان در منطقه چابهار برگزار شد.

(دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۹

سید باقر نورالدینی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار در ابتدای این جلسه ضمن تاکید بر حفظ و صیانت از سرمایه های ملی افزود :

با توجه به شرایط خاص منطقه و موقعیت حساس و استراتژیک و توسعه روزافزون شهرستان چابهار ، لزوم توجه به احداث مجاری عرضه جدید در جهت ارائه خدمات مطلوب تر به همشهریان احساس میگردد.
وی خاطر نشان ساخت : جانمایی مکان های جدید با توجه به نیاز منطقه انجام و مراتب جهت بررسی به ارگانهای ذیصلاح ارجاع و در حال پیگیری میباشد.
مدیر منطقه چابهار در ادامه این جلسه بر کنترل ، پایش و ساماندهی ماشین آلات سنگین و فوق سنگین راهسازی و فعال درپروژه ها تاکید نموده و افزود : براساس مصوبات کمیسیون مرکزی استان پذیرش دستگاه جدید منوط به تابعیت از یکسری قوانین و مقررات و ارائه قرارداد با ادارات متولی ، ثبت در سامانه تجارت آسان و با تایید دستگاه مربوطه امکان پذیر خواهد بود.
سید باقر نورالدینی در ادامه همچنین به مصوبه جدید کارگروه در خصوص شناورهای صیادی اشاره نموده و افزود : در این جلسه مقرر گردید اداره کل شیلات استان در جهت خروج شناورها از آبهای داخلی و تردد در آبهای بین المللی با نرخ سوخت یارانه ای در قالب طرح توجیهی اقدامات لازم را معمول و نیز شناورها را موظف به نصب JPS نمایند.
وی افزود : براساس مصوبه هیت محترم وزیران کلیه شناورهای سنتی زیر 500 تن ملزم به نصب تجهیزات ردیاب و مسیریاب میباشند و از ابتدای شهریور ارائه سوخت منوط به نصب دستگاه ردیاب میباشد.
مدیر منطقه چابهار به مصوبه دیگر کارگروه مبنی بر الزام مالکان ماشین آلات کشاورزی بر پلاک گذاری در جهت دریافت سهمیه سوخت اشاره نموده و افزود: با این شیوه مدیریت لازم بر توزیع و مصرف سوخت در این بخش انجام خواهد شد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار در ادامه ضمن تبیین فرایند انجام کدینگ استانی کارت های هوشمند بنزینی ، از اجرای موفق این طرح در جایگاههای منطقه خبر داد.
وی افزود : براساس ضوابط ماهوی طرح کدینگ ، در شرایط کنونی مردم میبایست سهمیه 200 لیتری شارژ شده در کارت های سوخت خود را مدیریت نمایند لیکن با توجه به فواصل طولانی مسیرهای استان و در جهت رفع مشکل مردم لازم است توسط کمیسیون محترم استان پیشنهاد ترمیم سهمیه با ستاد سوخت کشور و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام پذیرد.

مدیر منطقه چابهار در ادامه هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از سوخت گیری کارت های مهاجر و مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی و نیز سهولت در امر سوخت رسانی به شهروندان عنوان نموده و ابراز امیدواری کرد : با تمهیدات انجام شده مشکلات ماهوی و اجرایی طرح شناسایی و نسبت به رفع آنها در راستای ارائه خدمات مناسب تر به مردم شریف منطقه اقدام خواهد شد.
سید باقر نورالدینی افزود : براساس پیشنهاد کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مبنی بر تعیین ساز و کار اجرای کدینگ بر روی کارت های نفت گاز سوز ( مشابه بنزین ) پس از احصاء و پایش خودروهای محلی اقدام لازم به عمل خواهد آمد.
وی در پایان بر لزوم تشدید نظارت ها در راستای حفظ و صیانت از سرمایه های ملی تاکید نموده و اظهار داشت : امیدورایم با اجرای موفقیت آمیز این طرح ضمن اجرای سیاستهای کلان شرکت در اینخصوص ، خدمات مناسب تری به مردم شریف منطقه جنوب استان سیستان و.بلوچستان ارائه نماییم.
شایان ذکر است در ادامه جلسه که با حضور تعدادی از فرمانداران محترم جنوب استان سیستان و بلوچستان ، نماینده محترم کمیسیون استان ، اداره اطلاعات ، اداره کل شیلات ، ادراره راهداری و حمل و نقل جاده ای و تعدادی دیگر از مسولین در محل سالن جلسات منطقه برگزار شده بود حاضرین ضمن بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات جلسه پرداختند.

5058
5077
5064
5060

 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

 تماس با ما:

چابهار- انتهای بلوار صیاد- شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران (منطقه چابهار)

سامانه گویا: 05435339988
صندوق پستی : 3955
کد پستی : 1583746911
شماره تلفن : 9-88320880-021
شماره نمابر: 88321060-021
مرکز پاسخگویی : 09627